Synchronizace nastavení ve Visual Studiu 2013 a 2015

Jednou z mých nejoblíbenějších novinek ve Visual Studiu 2013 a 2015 je možnost automaticky synchronizovat nastavení prostředí přes různá zařízení, na kterých je vývojář přihlášen. Co je ještě lepší – roaming nastavení je defaultně zapnut, takže pro jeho využívání opravdu stačí se přihlásit svým účtem Microsoft Account do Visual Studia.

Podívejme se na některé detaily. 

Co se synchronizuje?

Krátká odpověď: Téměř vše, co potřebujete! (jen kromě nastavení ReSharperu…)

Dlouhá odpověď?

  • Vzhled – motiv, fonty, barvy
  • Environment Aliases (zkratky příkazů v Command Window)
  • Klávesové zkratky
  • Stránka po spuštění
  • Textový editor

Obecně jde o všechna nastavení, která jste do verze 2013 pravděpodobně museli ručně přesunovat pomocí exportovaných souborů s nastaveními.

Jak rychlá je synchronizace?

Bleskurychlá. Doslova. Jakmile změníte nastavení na jednom zařízení, téměř okamžitě se objeví na ostatních. Ještě jsem se nikdy nedočkal čekání delšího než tři vteřiny – tedy samozřejmě pokud jsou počítače připojené k internetu.

Nelíbí se mi to, jak to vypnout?

V případě, že z nějakého důvodu nastavení synchronizovat na některých počítačích nechcete, nebo chcete vytvořit pro zařízení specifická nastavení (např. změnit fonty na počítači s malou úhlopříčkou obrazovky), můžete je vždy snadno vypnout ručně. Co víc, máte poměrně velkou kontrolu nad tím, která nastavení vypnete a která ne.

V otevřeném okně Visual Studia klepněte na globální nabídku Tools, vyberte Options a v levém navigačním panelu vyberte Synchronized Settings v sekci Environment. Zde zaškrtávacími políčky vypněte funkce dle potřeby.

Synchronized settings in Visual Studio 2013

Buy me a coffeeBuy me a coffee

1 thought on “Synchronizace nastavení ve Visual Studiu 2013 a 2015”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.