Tip: Force-reinstall NuGet balíčků

NuGet je skvělý package manager, ale někdy se nechová tak jak bychom chtěli a balíčky se stáhnou nekompletně nebo nejsou správně referencovány ve vašem projektu. Kdykoliv na toto narazíte, vyplatí se zkusit force-reinstall všech balíčků.

Ve Visual Studiu otevřete Tools -> NuGet Package Manager -> Package Management Console . V otevřeném okně Package Manager Console pak napište následující příkaz:

Update-Package -reinstall

To projde všechny nainstalované balíčky ve vašem solution a přeinstaluje je.

Pokud chcete provést force-reinstall balíčků pouze pro jeden konkrétní projekt namísto celého řešení, můžete přidat přepínač -ProjectName:

Update-Package -reinstall -ProjectName <yourproject>

NuGet

Buy me a coffeeBuy me a coffee

4 thoughts on “Tip: Force-reinstall NuGet balíčků”

  1. Dobré vědět, díky. Je nějaký specifický případ/typ projektu/ kdy je tohle častou potíží?

    1. Zatím se s podobným problémem nejčastěji setkávám u Xamarin.Android projektů. Už několikrát se podařilo s touto radou vyřešit záhadné problémy vývojářů s chybějícími referencemi ze StackOverflow.com

  2. Voće iscijedite u sokovniku ili izblendajte u vašem multipraktiku. Čaša ili dvije tih sokova vašem će organizmu donijeti puno dobrobiti, od važnih nutrijenata do prirodnih šećera koji osiguravaju zdravu energiju.

  3. Také používám – zejména ve chvíli, kdy nefunguje standardní funkce “restore” v rámci VS. Tedy, po stažení source code z SVN , Visual Studio automaticky rozpozná, že knihovny/packages referencované pomocí packages.config nejsou v projektu/solution přítomny, nabídne jejich restore – nicméně ne vždy tato operace končí úspěchem.

    BTW: Neřešil jste někdo automatické balíčkování 3rd party DLL knihoven jež jsou v rámci projektu referencovány? Nyní vše řeším ručně, kde každou takovou knihovnu balíčkuju pomocí cmd line či NugetPackageExplorer UI – nicméně automatizace by se hodila 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.